i-bukmacher.pl

Blog o sporcie i zakładach bukmacherskich

Rodzaje zakładów

BTTS – co to za zakład?

BTTS – co to za zakład?

Obstawianie zakładów bukmacherskich daje kibicom sporo możliwości, a klienci mogą typować wiele rozbudowanych zdarzeń sportowych. STS posiada bardzo szeroką ofertę takich zakładów i umożliwia typowanie rozmaitych zdarzeń jak: liczba goli, liczba rzutów rożnych, zdobycie bramki przez zespół, czy zachowanie czystego konta. W ofercie największego polskiego bukmachera znajdziemy także zakład BTTS. Co to jest BTTS? Co tak naprawdę oznacza ten skrót i jakie warunki muszą zostać spełnione, by zakład został rozliczony jako wygrany?

Co to jest BTTS? Co oznacza ten skrót?

Klienci STS z pewnością spotkali na swojej drodze bukmacherskiej skrót BTTS, a dla typerów, nawet tych początkujących jego znajomość to obowiązek. BTTS to skrót od angielskiego zwrotu both teams to score, który w praktyce tłumaczony jest na język polski jako obie drużyny strzelą. W praktyce oznacza to, że klienci decydujący się na obstawienie takiego zdarzenia sportowego mają do wyboru dwie opcje: „Tak” lub „Nie”. W efekcie klient decyduje, czy dwie rywalizujące ze sobą drużyny strzelą minimum po jednej bramce lub czy trafienie zanotuje tylko jedna z nich.

Przykład zakładu BTTS

Kiedy zakład jest wygrany, a kiedy przegrany? Zobaczmy na przykładzie! Zakładamy, że klient wytypował zakład BTTS na „tak”. Musimy oczekiwać, że zarówno gospodarze, jak i goście zdobędą minimum po jednej bramce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1, obie drużyny strzeliły bramkę, więc nasz zakład został rozliczony jako wygrany. W przypadku, gdyby spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, a goście nie zdobyliby bramki np. 2:0, 1:0 itd. to nasz zakład byłby przegrany. Zawsze, gdy klient typuje BTTS – tak, to wygrywa, gdy bramki zdobywają oba zespoły.

Jak zagrać zakład obie drużyny strzelą gola?

Obstawiając zdarzenia BTTS i odpowiadając na pytanie, czy obie drużyny strzelą gola, warto przeprowadzić analizę, która pomoże przewidzieć szansę na pozytywne rozstrzygnięcie zakładu. Warto wziąć pod uwagę styl gry zespołów, formę ofensywną graczy, sytuację kadrową oraz historię bezpośrednich rywalizacji. 

Czy warto obstawiać BTS?

Klienci decydujący się na zakład BTTS mają 50% szans na poprawne wytypowanie zdarzenia. Poprzez opcję „Tak” lub „Nie” zakład BTTS jest zakładem dwudrogowym, a więc są tylko dwie możliwości końcowego rozstrzygnięcia. W efekcie klienci mają większą szansę na wygraną, niż w przypadku tradycyjnych zakładów trzydrogowych. Ponadto w przypadku opcji „tak” bardzo często zakłady w STS są rozliczane przed zakończeniem spotkania.