i-bukmacher.pl

Blog o sporcie i zakładach bukmacherskich

Bukmacherzy

Jak obstawiać żużel?

Jak obstawiać żużel?

Żużel w ostatnim czasie zyskał dużą popularność w Polsce, głównie przez sukcesy naszych zawodników. Jest to kolejny sport gromadzący ogromną publikę na trybunach. Ekstraligowe pojedynki potrafią przyciągnąć na stadiony nawet kilkanaście tysięcy osób, które z zapartym tchem śledzą poczynania zawodników na motocyklach. Przyjrzyjmy się zatem obstawianiu żużla w zakładach bukmacherskich. Jak typować żużel? Jaką ofertę na wydarzenia żużlowe przygotował najlepszy polski bukmacher STS?

Jak obstawiać żużel u bukmachera?

Kibice żużla do wyboru mają zawody drużynowe i indywidualne. Każde z nich mają swoją specyfikę, a rynki zdarzeń nieco się różnią. W przypadku zawodów drużynowych mówimy tutaj o obstawianiu meczów żużlowej PGE Ekstraligi, czy pierwszej oraz drugiej polskiej ligi żużlowej, a także lig zagranicznych. Z kolei do zawodów indywidualnych należą np. Grand Prix, czy SEC. Odpowiednia znajomość rynków jest niezwykle ważna i gwarantuje bardziej przewidywalne obstawianie zakładów poświęconych temu sportowi.

Rodzaje zakładów na żużel

Wśród najczęściej obstawianych zakładów bukmacherskich poświęconych żużlowi wyróżnia się cztery zdarzenia. Pierwszym z nich jest zakład na zwycięzcę meczu. W żużlu faworytami spotkań są często gospodarze zawodów, z uwagi na możliwość przygotowaniu toru i rywalizacji przed własną publicznością, która zazwyczaj żywiołowo wspomaga zawodników w drodze po zwycięstwo.

Drugim zakładem cieszącym się dużą popularnością jest handicap. Klienci mają możliwość obstawiania, czy dany zespół zwycięży większą liczbą punktów, niż określona przez bukmachera.

Kolejną opcją oferowaną przez legalnych bukmacherów jest liczba punktów – powyżej / poniżej. W tej sytuacji gracze decydują się na wytypowanie, czy dany zawodnik lub zespół zdobędzie mniej, czy więcej punktów, niż liczba określona przez bukmachera.

Polscy bukmacherzy w tym STS, w swojej ofercie żużlowej proponują swoim klientom zakłady H2H. Oznacza to, że gracze typują, który zawodnik z pary podanej przez bukmachera uzyska większą liczbę punktów w meczu. Bukmacherzy w tym przypadku oferują możliwość obstawienia zwycięzcy, natomiast zwrot następuje wówczas, gdy obaj zawodnicy zdobędą taką samą liczbę punktów.

Zawody żużlowe, które można obstawiać

Zakłady na żużel znajdują się w czołówce najchętniej typowanych wyników, a oferty firm bukmacherskich są naprawdę bogate. Fani czarnego sportu, jak zwykło się nazywać żużel, naprawdę mają w czym wybierać. Bukmacherzy posiadają w swojej ofercie wyścigi z cyklu Speedway Grand Prix, turnieje rangi mistrzowskiej oraz rozgrywki ligowe. Do nich oprócz najlepszej polskiej ligi żużlowej, Ekstraligi, możemy zaliczyć także ligę angielską, duńską, szwedzką, czy australijską.

Gdzie obstawiać żużel?

Wielu klientów zastanawia się z oferty, którego bukmachera powinni skorzystać. STS jest największym bukmacherem w Polsce, który kontroluje blisko 50% polskiego rynku. W jego ofercie znajdują się zakłady żużlowe na ligi krajowe oraz zagraniczne, jak: PGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, Speedway od Nations, GP Challange oraz pojedyncze turnieje indywidualne. Zaletą zakładów żużlowych w STS jest duża liczba wydarzeń, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.