i-bukmacher.pl

Blog o sporcie i zakładach bukmacherskich

Rodzaje zakładów

Valuebet – co to jest?

Valuebet – co to jest?

Kursy wystawiane na zdarzenia sportowe są bardzo dokładnie analizowane. Typerzy uważnie śledzący dane rozgrywki mają szeroką wiedzę na ich temat, przez co może im się wydawać, że kurs na dane zdarzenie jest zawyżony. W tej sytuacji mówi się o valuebetach. Co to jest vaulebet?  Jak obliczyć valuebet i jak znaleźć okazyjne kursy? Przeczytajcie poniższy tekst, aby poznać szczegóły i poszerzyć swoją wiedzę, którą wykorzystacie przy obstawianiu meczów.

Co to jest valuebet?

Termin valuebet pojawia się dość często na stronach internetowych poświęconym zakładom bukmacherskim. Obstawiając zdarzenia sportowe i chcąc być na bieżąco trzeba się z nim zapoznać. Valuebet pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów: value, czyli wartość oraz bet, czyi zakład. Mówiąc wprost oznacza wartościowy zakład, czyli taki, na który klienci powinni zwrócić szczególną uwagę. System valuebet opiera się na dokładnej analizie zdarzenia, w której koniecznie jest uwzględnienie wszystkich czynników mogących mieć wpływ na ostateczny rezultat. Valuebet ma miejsce wówczas, gdy wspomniana wyżej analiza odbiega od kursów wystawionych przez firmy bukmacherskie.

Jak obliczyć valuebet?

W tym momencie uspokajamy wszystkie osoby, które nie lubią matematyki. Obliczenie valuebetu nie jest skomplikowane i zajmuje dosłownie chwilę! Przy wyliczeniu posłużymy się następującym wzorem matematycznym: p*k > 1, przy czym oznaczają one:

p – prawdopodobieństwo zakładu

k – kurs zakładu ustalony przez bukmachera

Prawdopodobieństwo zakładu to nic innego, jak wskazany przez typera procent szans na zdarzenie. Zostaje ono ocenione na bazie wiedzy gracza, ile przyznaje on procent na zwycięstwo gospodarzy, remis i wygraną gości. Prawdopodobieństwo wyrażane jest w formie ułamka dziesiętnego: 70% to 0,7 i mnożone jest razy kurs wystawiony przez bukmachera. W przypadku, gdy wynik działania wyniesie powyżej 1 zakład może być traktowany jako wartościowy. Jeżeli wynik będzie mniejszy niż 1, zdarzenie nie może być sklasyfikowane jako valuebet.

Jak znaleźć okazyjne kursy?

Kluczowym pytaniem jest to, w jaki sposób znaleźć okazyjne kursy i zdarzenia. Oczywiście ciężko byłoby klientom przeglądać szeroką ofertę firm bukmacherskich w poszukiwaniu wartościowych zakładów, dlatego najlepszą opcją jest skupienie się na danej lidze. Na przykład takiej, w której gracz czuje się mocny. Atutem z pewnością będzie regularne śledzenie rozgrywek.

Im mniej popularne rozgrywki na przykład takie, do których zagląda niewiele osób, nie cieszą się one dużym zainteresowanie wśród typerów, tym większa szansa, że firmy bukmacherskie wystawią zawyżony kurs. Przystępując do poszukiwania okazyjnych kursów klient powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na statystyki oraz informacje ukazujące się przed danym spotkaniem. Ważnym czynnikiem są przewidywane składy, absencje z uwagi na kontuzje oraz zgromadzone kartki, miejsce zespołów w tabeli, forma drużyn w ostatnich tygodniach, historia bezpośrednich pojedynków, czy liczba zdobywanych bramek.