i-bukmacher.pl

Blog o sporcie i zakładach bukmacherskich

Rodzaje zakładów

Zakłady AKO – na czym polegają zakłady akumulowane?

Zakłady AKO – na czym polegają zakłady akumulowane?

Korzystanie z oferty zakładów bukmacherskich i obstawianie zdarzeń sportowych staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Posługiwanie się odpowiednią terminologią sprawi, że klienci będą mogli sprawniej i przyjemniej poruszać się w tematyce zakładów wzajemnych. Do takich terminów zaliczają się zakłady AKO. Zatem co to są zakłady akumulowane w zakładach bukmacherskich oraz jakie są ich zasady? 

Kupon AKO – co to jest?

Zakłady akumulowane (AKO) to nic innego, jak zakłady bukmacherskie złożone z co najmniej dwóch typów zdarzeń sportowych. Na ich podstawie klient tworzy kupon akumulowany (AKO). Jego przeciwieństwem jest zakład pojedynczy – SOLO. Przykładowo zakładem akumulowanym będzie kupon złożony z dwóch, trzech, czterech, a nawet większej liczby zakładów. W języku graczy zakładów bukmacherskich kupon akumulowany, na którym znajduje się wiele zdarzeń sportowych, zwykło się nazywać taśmą. Warto zaznaczyć, że aby kupon akumulowany został rozliczony jako wygrany i tym samym typer mógł odebrać swoje pieniądze, wszystkie zdarzenia umieszczone na kuponie muszą zostać zakończone po myśli gracza. Wobec tego przegranie jednego zakłady dyskwalifikuje cały kupon. 

Zalety zakładów akumulowanych

Zakłady akumulowane mają swoje plusy. Do mocnych stron możemy zaliczyć fakt, że klienci wybierający kupony AKO mogą sięgnąć po większe wygrane. Jest to logiczne, bowiem z każdym dodanym zakładem potencjalna kwota do odebrania rośnie. Duża część klientów obstawia kupony akumulowane z dużym łącznym kursem za niewielką stawkę i w efekcie staje przed szansą na wygranie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych. Ponadto stworzenie kuponu AKO ze zdarzeń, które mają małe kursy (większa szansa na zwycięskie rozstrzygnięcie), powoduje, że klient może zanotować niezłą wygraną. 

Co więcej, bukmacherzy bardzo często dla stałych klientów wprowadzają udogodnienia do oferty na kupony AKO. Zazwyczaj ma to miejsce przy grze bez ryzyka i jest związane z obstawianiem zakładów akumulowanych.

Wady zakładów akumulowanych

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści, zakłady akumulowane niestety mają też swoje słabe strony. Kupony akumulowane cechuje duża liczba zdarzeń sportowych. W efekcie wraz z dodawaniem kolejnych pozycji do kuponu akumulowanego, prawdopodobieństwo trafienia kuponu maleje. Ponadto należy pamiętać, że jedno błędnie wytypowane zdarzenie przekreśla szansę na końcowy sukces kuponu AKO i zgarnięcie wygranej.

Zasady tworzenia zakładów AKO

Bukmacherzy w Polsce nie określają dokładnie sposobu tworzenia zakładów akumulowanych, ponieważ jest to naprawdę proste! Wystarczy, że na jednym kuponie znajdą się co najmniej dwa zdarzenia. Te zazwyczaj muszą być niezależne od siebie i nie mogą być związane z jednym meczem. Kurs ogólny jest liczony poprzez pomnożenie wszystkich kursów z kuponu. Oznacza to, że wygrana to iloczyn stawki i kursów zakładów prostych na kuponie.