i-bukmacher.pl

Blog o sporcie i zakładach bukmacherskich

Bukmacherzy

Wygrana u bukmachera a podatki

Wygrana u bukmachera a podatki

Trafne wytypowanie wyniku meczu lub po prostu zdarzenia sportowego to zawsze radosna chwila dla wszystkich klientów zakładów bukmacherskich. Dla typerów nie ma nic lepszego, niż zwycięski kupon i cieszenie się z wygranej. Warto pamiętać, że gra u bukmachera związana jest z koniecznością odprowadzania podatków. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o rozliczaniu wygranej w zakładach bukmacherskich.

Podatek od zakładów bukmacherskich

Wszystkich klientów zakładów bukmacherskich obowiązuje podatek w wysokości 12 %. Obejmuje on każdą osobę, która zdecydowała się wytypować wynik zdarzeń sportowych i tym samym postawiła kupon. Wspomniany podatek jest pobierany już na samym początku, czyli w momencie zawierania zakładu, a 12% naliczane jest od kwoty, którą gracz zainwestował w swój kupon. Informacje o tym każdorazowo znajdują się na kuponie.

Wygrana powyżej 2280 zł

Co w przypadku, gdy klient jednorazowo wygra kwotę przekraczającą 2280 złotych? Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w Polsce, wygrane powyżej wyznaczonej kwoty są objęte podatkiem 10%, a sama kwota wspomnianego podatku jest zależna od wysokości wygranej. Najprościej będzie to wytłumaczyć na podstawie przykładu. Jeśli klient wygra 20000 złotych, to od kwoty zostanie odprowadzony podatek od wygranej 10%, którego wysokość w tym wypadku wyniesie 2000 złotych. W efekcie zostanie spełniony obowiązek podatkowy, a klient nie musi się martwić uregulowaniem podatku we własnym zakresie. Podatek po przekroczeniu wygranej w wysokości 2280 zł nie ulega zmianie i każdorazowo będzie to 10%. Ponadto należy pamiętać, że każdego klienta dotyczy podatek od zakładów bukmacherskich w wysokości 12%, który pobierany jest od kwoty, za którą został obstawiony kupon.

Zakłady bez podatku

STS przygotował dla swoich klientów ofertę, dzięki której mogą oni odnosić jeszcze większe korzyści. Oczywiście największy polski bukmacher nie unika opodatkowania, a jedynie wychodzi naprzeciw klientom i pokrywa kwotę należnego podatku w imieniu graczy, tym samym tworząc bardziej przystępne warunki dla typerów. W praktyce wygląda to najczęściej w ten sposób, że STS do wygranej dolicza klientom wartość 14%, która z nawiązką pokrywa wymagalny podatek w wysokości 12%. W STS gra bez podatku jest możliwa dla wybranych zakładów z oferty, a promocja obowiązuje tylko w wyznaczonym czasie i pojawia się przy okazji specjalnych wydarzeń sportowych.

Wygrana u bukmachera a rozliczenie PIT

Regularnie korzystasz z usług, jakie oferują firmy bukmacherskie? Co więcej, masz dobrą passę i zanotowałeś serię wygranych, lecz nigdy nie rozliczałeś się z Urzędem Skarbowym? Bez obaw! Podatek od zakładu, a także późniejszy podatek od wygranej – w przypadku kwoty powyżej 2280 złotych jest potrącany od razu przez bukmachera. Rozliczenie zakładów klientów to jego obowiązek! Z kolei kwotę podatku bukmacher wskazuje w deklaracji podatkowej PIT-8AR, którą może udostępnić graczowi w celach informacyjnych. Zazwyczaj robi to na przestrzeni lutego-marca.